Založ si blog

Pavilón opíc

V pavilóne opíc stojí dlhý rad. Dve skupiny primátov oddeľujú mreže, ale spája ich dusno a puch. Aj vonku, v tieni tejto stavby, je veľmi teplo: dobrých 30,126 °C. Možno by preto skôr než obzeraním škriekajúcich, večne pažravých a promiskuitných (vďaka promiskuite sa však v tele samice makaka môžu nachádzať spermie niekoľkých samcov naraz) tvorov bolo príjemnejšie tráviť čas niekde pri mori. A teplý vzduch (http://ekonomika.sme.sk/c/5309263/teply-vzduch-fuka-k-slotovi.html) je lepšie predávať ako dýchať. Potom môže mať aj našinec jachtu trebárs v Chorvátsku (http://www.pluska.sk/plus-7-dni/z-domova/jan-slota-este-vacsie-nic.html). Hoci nemusí byť hneď národovec, ani milovník žltých kariet (http://ekonomika.sme.sk/c/3934270/pre-vylet-s-jt-ma-minister-pociatek-zltu-kartu-sef-letiska-cervenu.html).

 

Veď svojich Počiatkov (http://www.pluska.sk/slovensko/rozhovory/minister-miskov-baby-ma-neprestali-zaujimat.html?forward=sk_mobil_clanok.jsp) kotvia v prístavoch „slovenského“ mora (http://dromedar.topky.sk/cl/1000038/1316695/-Slovenske-more–najdete-v-Chorvatsku) aj iní opičiaci (Juraj Miškov: Dnes minister, kedysi aj herec. Pamätať si ho môžete napríklad zo seriálu Opice z našej ulice.http://www.pluska.sk/slovensko/rozhovory/minister-miskov-baby-ma-neprestali-zaujimat.html?forward=sk_mobil_clanok.jsp, Nicholson: „Juraj Miškov na kapustnici o Gorile familiárne hovoril ako o „opici“.).

 

Vyvliekli sa zo zväzujúcich okov spájajúcich ich so životnými (J. Miškov: „ Prvý vážnejší vzťah som mal v sedemnástich rokoch so svojou bývalou manželkou. Dlho sme spolu chodili, máme spolu krásnu pätnásťročnú dcéru a momentálne som rozvedený a žijem s priateľkou, s ktorou mám tiež trojročného syna.“ Čo bolo dôvodom rozvodu? J. Miškov: Zistil som, že v inštitúte manželstva som sa necítil dobre a že mi viac vyhovuje spolužitie formou partnerstva, ktoré kresťania volajú „žitie na divoko“. Manželstvo je pre mňa príliš zväzujúce. A ani svoje deti nejako nezanedbávam. Milujem ich nadovšetko a som na ne veľmi hrdý.“. http://www.pluska.sk/slovensko/rozhovory/minister-miskov-baby-ma-neprestali-zaujimat.html?forward=sk_mobil_clanok.jsp) či politickými partnermi a užívajú si slobody bez dohody. U nás na nudapláži LIDO (http://italie.orbion.cz/lido-di-dante/pruvodce/) sa tomu hovorí liberálna dohoda. Keďže „kompromisy – to sú krysy“, naše myšky už radšej neuzatvárajú žiadne riadne zväzky a to ani registrované (http://komentare.sme.sk/c/6815443/lipsic-s-kollarom-vytvorili-ideologicke-mojito.html). Uprednostňujú „žitie na divoko“. To, že im v budúcnosti niekto vytkne porušenie záväzkov, ich netrápi. Posledný sľub, ktorý mysleli vážne, bol totiž ten pioniersky. Sú to predsa Opice z našej ulice, po slovensky Goodfellas (http://www.csfd.cz/film/8246-mafiani/). Keď to nevyšlo s Rišom, vyjde to s Danom. A keď nie, no tak potom pôjde NOVA do … („Preboha, len nezvoľte skratku NoVaDo …“, In.:  http://m.hnonline.sk/c3-59946250-kw0000_d-nech-zije-liberalna-dohoda).

 

Práve ma drgla dcérka, že čo hovorím o opiciach. Opicou je MaKaK (Miškov a Kollár a Krajcer; http://fotky.sme.sk/fotka/309908/nervny-makak), toto sú ľudoopy. Ušľachtilé zvieratá, hoci rovnako pažravé, promiskuitné a uškrečané. Niečím sa preto podobajú našim politikom. Keď sa na nich totiž lepšie zahľadíte, ako by vám spadla šupka z oka a hop, a je tu LIDOop. Alebo inak povedané, zbojník Jurko.

 

V pavilóne goríl sa dnes už zatvára. Tu sú gorily pod zámkou. Inde chodia po rautoch  a kresťania po ich boku sa tvária, že to, čo príde, nebude na divoko. Veď s tým párením, pardon tvárením majú už títo „kresťania“ vlastnú skúsenosť (http://www.topky.sk/cl/15/98943/Lipsic—Oravcova–Rozchod–; http://zivot.azet.sk/clanok/3408/lipsic-v-chomute.html). A aj oni raz pocítili potrebu a potom bolo treba iba – ako vraj hovorieval doktor Plzák – zatloukat, zatloukat a zatloukat (http://cs.wikipedia.org/wiki/Miroslav_Plzák).

 

Je mi nevoľno a točí sa mi hlava ako na kolotoči. Neuštipla ma však daňová Kobra pre kolotočový podvod (http://www.iness.sk/stranka/8170-Koniec-karuselom-tyzden.html). To sa len blížia župné voľby a vonku sa roztočil kolotoč podvodníkov, ich tvárí, tvárenia a predvolebných kopulácií. Opice z našej ulice sú na všetkých plagátoch, keďže Tóthistan potrebuje lídra (Slušné Slovensko potrebuje lídra, Daniel Lipšic, http://www.gorila.sk/product/444484). Niektorí Tóthi (http://aktualne.atlas.sk/verim-tym-ktorych-poznam-ludovit-toth-35/slovensko/politika/) sa totiž za krajcer chleba snažia spraviť aj z odľudov ľudov. A nerobia to prvýkrát, hoci im z toho vyjdú vždy ešte väčší odľudovia (S promovaním „vyvolených“ má marketingový riaditeľ Noväda Ľ. T. skúsenosť a ani v centrifúge diváckeho (politického) nevkusu nepotrebuje  kinedryl : “Verím, že na Slovensku budeme podobne úspešní ako naši českí kolegovia,” nádeja sa hovorca TV JOJ Ľudovít Tóth a úspech VyVolených nepripisuje len tomu, že majú pred Veľkým bratom dvojtýždňový náskok. “Je to oveľa pozitívnejší a modernejší program,” tvrdí Tóth. http://www.topky.sk/cl/15/83406/Panika_aj_v_Markize_VyVoleni_v_Cechach_valcuju_Big_Brother_.html. A ešte hlbšie do špiny: „Zuzana, zrejme zo strachu o svoje psychické zdravie, chce teraz zo súťaže vycúvať. “Ako každý finalista aj ona podpísala zmluvu, kde sa dobrovoľný odchod z hry trestá miliónovou pokutou. Veď televízia do každého finalistu investovala značné peniaze, napríklad na výrobu spotov,” zdôraznil Tóth.“ http://www.cas.sk/clanok/64485/chce-odstupit-z-vyvolenych-hrozi-jej-pokuta-1-000-000-korun.html). Aj preto treba z mesta zutekať.

 

Na jeseň, keď sa volí do vúciek, nebýva v pavilóne opíc sparno. Niet čo riešiť, pred odľudmi a ich vtieravými Ľudmi sa ukryjem tam, kde sú gorily, či familiárne (hoci nepresne) povedané „opice“ (Nicholson: „Juraj Miškov na kapustnici o Gorile familiárne hovoril ako o „opici“.“ In.: http://www.cas.sk/clanok/216459/nicholson-pre-novy-cas-zakazanu-knihu-o-gorile-vydam-aj-tak.html) pod zámkou. Utekám teda pred tým všetkým a namiesto volebného lístka si kupujem lístok do ZOO. Tu sa konečne cítim ako človek a nie ako pokrytcami manipulované novädo.

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

A napokon poetický dôvetok:

Hop – a je tu lidoop alebo Zbojník Jurko

 

Rozosmial sa oligarcha,

zo srdca mu spadla ťarcha,

keď mu skrotil lovca goríl

Jurko – žiak, čo sa im korí.

 

Keď Morava do Dunaja

tak do Novy chlapci traja,

M – K – K  – no nechci to,

s Danom skvelé kvarteto.

 

Veď len ten vie víťaziť,

kto má kopu peňazí

a s tou kopou k Nove hop,

bude z NOVY LIDOop.

Podlipšic kádruje alebo Smutný blog o fejkovom politikovi

20.11.2013

Kua podvodnícka, ten Sivák a Klein. A duplom plešatý Kemény, ktorého fotku si zrejme tajomná identita stojaca za Keménym ukradla. Dobre im Gábor naložil. Povedal som si po prečítaní GoGo blogu. viac »

Kandidát z kukučieho hniezda alebo malý kurz politickej psychopatie

26.08.2013

RE: Lipšic: V politike si už dokazovať nič nemusím. Z Novej väčšiny chcem dominantnú stranu. Aktuálne.sk, 5.8.2013.[1] Lipšic nikdy nepodporí Procházku za prezidenta. Ale nie preto, že viac »

Fund fiction – historky z politického podsvetia: Finančné i-NOVÁcie a stranícka realita alebo ako Danielovi skutek utek

10.06.2013

S cudzími slovami sa možno pekne pohrať. Tak napríklad taká „finančná inovácia“. Finančnou i-NOVÁciou je napr. plánovaný a ohlasovaný fundraising politickej strany NOVA prostredníctvom viac »

diaľnica, D1, cesta, blatné

Diaľnicu pri Bratislave na 24 hodín zatvoria

24.04.2017 04:00

Vodičov čaká pri Bratislave počas víkendu ďalšia skúška. NDS na 24 hodín úplne uzatvorí diaľnicu D1 pri vznikajúcej križovatke Blatné.

Graf, ekonomika, okuliare, počítač

Taiansky rating od Fitch je tesne nad špekulatívnym pásmom

24.04.2017 00:00

Fitch zhoršila hodnotenie úverovej spoľahlivosti Talianska vzhľadom na vysoký verejný dlh krajiny a stagnujúcu ekonomiku.

Emmanuel Macron, Macron,

Euro prudko posilňuje, silu mu dávajú Macronove výsledky

23.04.2017 23:00

Euro v úvode obchodovania v Ázii posilnilo voči doláru o dve percentá a vyšplhalo sa na 1,09395 USD, najviac za päť a pol mesiaca.

pacient, pacienti, lekár, cakaren

Drucker avizuje lekárom za nedovolené poplatky 10-tisícové pokuty

23.04.2017 20:00

Ambulantní lekári sa už dozvedeli, aké pokuty ich čakajú, ak budú od pacienta pýtať nedovolené poplatky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 10184x
Priemerná čítanosť článkov: 2546x

Autor blogu

Kategórie